Zjazd Katedr Przedsiębiorczości oraz Innowacji w SAN

W dniach 15 i 16 maja 2017 roku odbył się w Społecznej Akademii Nauk II Ogólnopolski Zjazd Katedr Przedsiębiorczości oraz Innowacji pod tytułem „Przedsiębiorczość w dobie wyzwań rozwojowych”. Organizatorem były: Instytut Badań nad Przedsiębiorczością i Rozwojem Ekonomicznym EEDRI oraz Zakładowi Przedsiębiorczości i Firm Rodzinnych Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Partnerem łódzkiego Zjazdu była Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która wniosła istotny wkład finansowy w jego organizację.

W pierwszym dniu odbyły się dwa przedkonferencyjne seminaria doktorskie prowadzone prze prof. dr Annę Rogut i Profesora Krzysztofa Safina. W drugim dniu Zjazdu odbyły się cztery sesje. Na sesji generalnej referat na temat Potrzeby i możliwości rozwinięcia w Polsce nowego modelu kształcenia w zakresie przedsiębiorczości wygłosił dr Piotr Dardziński, Podsekretarz Stanu w MNiSW, temat Projekty i programy NCBR, które bezpośrednio i pośrednio służą rozwojowi przedsiębiorczości i wzrostowi poziomu innowacyjności małych i średnich przedsiębiorstw przedstawił prof. dr hab. inż. Maciej Chorowski, Dyrektor NCBiR.

Kolejne sesje specjalne poświęcone były problematyce wyzwań rozwojowych, regionalnym problemom przedsiębiorczości i przedsiębiorczości międzynarodowej. Zjazd podsumowało wystąpienie wybitnego autorytetu w badaniach nad przedsiębiorczością prof. dr Torsten Peiper z Kennesaw State University w USA, który wygłosił referat na temat CEO-tensure and entrepreneurial orientation.

Tematy i przebieg Zjazdu został wysoko oceniony przez ponad 100 uczestników: kierowników Katedr Przedsiębiorczości i Innowacji polskich uczelni oraz pracowników naukowych zajmujących się tą tematyką. Ich udział w dyskusji i spotkania znakomicie uatrakcyjniły Zjazd, którego przewodnim hasłem była „Przedsiębiorczość w dobie wyzwań rozwojowych”.

Pierwszy Ogólnopolski Zjazd Katedr Przedsiębiorczości oraz Innowacji odbył się w 2016 roku w Krakowie i jego organizatorem byli: Centrum Przedsiębiorczości Strategicznej i Międzynarodowej oraz Katedra Przedsiębiorczości i Innowacji działające w ramach Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.