Warsztaty projektowania gier komputerowych

W dniach 3-5 lipca odbyły się warsztaty projektowania gier komputerowych organizowane przez Społeczną Akademię Nauk. Warsztaty poświęcone były projektowaniu postaci, tworzeniu koncepcji wizualnej, obróbce materiałów zdjęciowych, technikom animacji i grafiki trójwymiarowej. Program warsztatów został opracowany z myślą o grupie osób, które posiadają już podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie grafiki komputerowej oraz wykazują zainteresowanie tym kierunkiem działań twórczych i artystycznych. W warsztatach udział wzięła młodzież szkolna, studenci SAN oraz innych uczelni wyższych, pasjonaci gier komputerowych oraz wszyscy zainteresowani tematyką grafiki komputerowej.

Warsztaty z projektowania gier komputerowych polegały na przechodzeniu przez kolejne etapy faz projektowania. Uczestnicy opracowywali wstępne koncepcje, tworzyli szkice rysunkowe, ilustracje oraz przygotowywali własny materiał fotograficzny w trakcie zajęć plenerowych, aby finalnie pracować z programem do grafiki 2D i animacji.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez wykładowców kierunku Grafika ze Społecznej Akademii Nauk.