VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Łodzi

W dniach 5-6 czerwca odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Łodzi. Partnerem wydarzenia była Społeczna Akademia Nauk w Łodzi. W tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział 65 solistek i solistów, 15 duetów oraz 13 zespołów m.in. z Łodzi i województwa łódzkiego, Poznania, Wrocławia, Rzeszowa, Lublina, Białegostoku, Warszawy. Laureatom trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii zostały przyznane nagrody rzeczowe, sponsorowane m.in. przez SAN. Wręczono również Grand Prix dla wyróżniających się osobowości festiwalu. Wyróżnieniem jest wyjazd do Rosji.

Festiwal od lat cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Idea imprezy zrodziła się z pasji i entuzjazmu nauczycieli-rusycystów pragnących stworzyć uczniom szansę poznania kultury i bogactwa języka rosyjskiego oraz dać możliwość zaprezentowania własnych umiejętności w niecodziennym repertuarze na profesjonalnej scenie.

Organizatorzy:

• XV Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Łodzi