NEWS:

Student Experience

06/06/2017

Dear Students. 

We are looking for students of Film Studies and Audiovisual Arts for Erasmus + 2 months.

06/06/2017

Below you will find a report on the student's departure to study:

Presentation of a student in Italy.pdf

13.04.2017

Dear Students. 
The Social Sciences Academy has received funding to allow all rescued students to travel overseas. 
 
We are looking forward to your application for the 2017/18 academic year in accordance with the rules in the " Downloads " section.

 

08.01.2017
Social Academy of Science opens recruitment for international studies in the academic year 2017/2018 (winter and summer semester), and also offers graduates and students of the SAN to undertake further courses in the 2017 holiday (duration - from 2 to 4 months).

Pierwszy termin składania aplikacji upływa 30 stycznia 2017 roku.

Dokumenty do pobrania dostępne na:
http://www.lodz.san.edu.pl/umiedzynarodowienie/erasmus-1/pliki-do-pobrania/

Zrobimy wszystko, aby tak, jak w ubiegłych latach, KAŻDY student SAN miał możliwość wyjazdu z dofinansowaniem w wysokości od 350 do 700 Euro miesięcznie.

Szczegóły:
erasmus@erasmus.com.pl 
08.01.2017

Wszystkich Studentów Fizjoterapii, Pedagogiki oraz Turystyki i Rekreacji, a także innych kierunków, zapraszamy wraz z CV po angielsku na rozmowy kwalifikacyjne i prezentację oferty sieci hoteli SANI RESORT z Grecji (www.sani-resort.com).

Spotkanie odbędzie się 23 stycznia 2017 o godzinie 10.00 w Warszawie oraz o godzinie 16.00 w Łodzi (miejsce spotkania zostanie podane w późniejszym terminie w tym ogłoszeniu).

Prosimy studentów o potwierdzanie obecności mailem na adres: erasmus@erasmus.com.pl
W temacie wiadomości prosimy napisać: "SANI RESORT PRAKTYKA"

Oferta w skrócie:

  • Wyżywienie i zakwaterowanie GRATIS.
  • Wynagrodzenie około 500 Euro miesięcznie od Hotelu.
  • W przypadku praktyk zgodnych z kierunkiem studiów, dodatkowe 500 Euro stypendium Erasmus+ od Uczelni. Suma stypendium około 1000 Euro miesięcznie.

Szczegóły:
erasmus@erasmus.com.pl


 

O PROGRAMIE
W ramach programu Erasmus+ wszyscy studenci SAN, nie tylko najlepsi, mają możliwość wyjazdów na studia na 1 lub 2 semestry lub na praktykę. Studenci otrzymują stypendia od 350-700 Euro miesięcznie, które nie wliczają się do dochodu i są nieopodatkowane. Dla przykładu, student wyjeżdżający do Danii na 5 miesięcy na studia otrzyma 2500-3500 Euro na zwiększone koszty utrzymania w czasie studiów na partnerskiej uczelni przez 1 semestr.

Dokładamy starań aby każdy student miał możliwość wyjechać co najmniej 1 raz w czasie studiów. Każdy student ma w sumie 12 miesięcy tzw. "kapitału mobilności" na studiach I stopnia, i 12 miesięcy na studiach II stopnia. Student może spędzić ten czas realizując część programu studiów na partnerskiej uczelni zagranicą, lub/oraz w czasie minimum 2 miesięcznych praktyk kierunkowych.

Wyjazdy trwają od jednego do dwóch semestrów, w trakcie których studenci uczestniczą w zajęciach, zbierają materiały do pisanych prac licencjackich i magisterskich. Doskonalą znajomość języka, zdobywają bezcenne doświadczenia międzynarodowe oraz nawiązują kontakty zarówno o charakterze osobistym, jak i związane z ich akademickimi zainteresowaniami.

Studenci mają także możliwość realizacji minimum 2-miesięcznych praktyk w firmach i uczelniach zagranicznych, zdobywają w ten sposób bezcenne doświadczenia, z których czerpać będą w przyszłym życiu zawodowym. Dofinansowanie takich wyjazdów wynosi od 400-600 Euro miesięcznie. Jeżeli student chce wyjechać, ale ma problem ze znalezieniem pracodawcy zachęcamy do kontaktu z Uczelnianym Koordynatorem.

We encourage you to familiarize yourself with the FAQ, Partner Universities, downloadable documents, and Erasmus + - step by step.

Contact
Erasmus University Coordinator +
Ernest Nowak
erasmus@erasmus.com.pl
tel. 606 388 854
Mailing address:
Social Academy of Sciences
25-562 Kielce
ul. Peripheral 15