AKTUALNOŚCI:

13.04.2017

Szanowni Studenci. 
Społeczna Akademia Nauk otrzymała dofinansowanie pozwalające, ponownie wysłać wszystkich chętnych studentów na wyjazdy zagraniczne. 
 
Czekamy na Państwa aplikacje na wyjazdy w roku akademickim 2017/18 zgodnie z zasadami opublikowanymi w dziale "Pliki do pobrania".

 

08.01.2017
Społeczna Akademia Nauk otwiera rekrutację na wyjazdy na zagraniczne studia w roku akademickim 2017/2018 (semestr zimowy i letni), a także proponuje absolwentom oraz studentom SAN podjęcie praktyk kierunkowych w wakacje 2017 roku (czas trwania - od 2 do 4 miesięcy).

Pierwszy termin składania aplikacji upływa 30 stycznia 2017 roku.

Dokumenty do pobrania dostępne na:
http://www.lodz.san.edu.pl/umiedzynarodowienie/erasmus-1/pliki-do-pobrania/

Zrobimy wszystko, aby tak, jak w ubiegłych latach, KAŻDY student SAN miał możliwość wyjazdu z dofinansowaniem w wysokości od 350 do 700 Euro miesięcznie.

Szczegóły:
erasmus@erasmus.com.pl 
08.01.2017

Wszystkich Studentów Fizjoterapii, Pedagogiki oraz Turystyki i Rekreacji, a także innych kierunków, zapraszamy wraz z CV po angielsku na rozmowy kwalifikacyjne i prezentację oferty sieci hoteli SANI RESORT z Grecji (www.sani-resort.com).

Spotkanie odbędzie się 23 stycznia 2017 o godzinie 10.00 w Warszawie oraz o godzinie 16.00 w Łodzi (miejsce spotkania zostanie podane w późniejszym terminie w tym ogłoszeniu).

Prosimy studentów o potwierdzanie obecności mailem na adres: erasmus@erasmus.com.pl
W temacie wiadomości prosimy napisać: "SANI RESORT PRAKTYKA"

Oferta w skrócie:

  • Wyżywienie i zakwaterowanie GRATIS.
  • Wynagrodzenie około 500 Euro miesięcznie od Hotelu.
  • W przypadku praktyk zgodnych z kierunkiem studiów, dodatkowe 500 Euro stypendium Erasmus+ od Uczelni. Suma stypendium około 1000 Euro miesięcznie.

Szczegóły:
erasmus@erasmus.com.pl


 

O PROGRAMIE
W ramach programu Erasmus+ wszyscy studenci SAN, nie tylko najlepsi, mają możliwość wyjazdów na studia na 1 lub 2 semestry lub na praktykę. Studenci otrzymują stypendia od 350-700 Euro miesięcznie, które nie wliczają się do dochodu i są nieopodatkowane. Dla przykładu, student wyjeżdzający do Danii na 5 miesięcy na studia otrzyma 2500-3500 Euro na zwiększone koszty utrzymania w czasie studiów na partnerskiej uczelni przez 1 semestr.

Dokładamy starań aby każdy student miał możliwość wyjechać co najmniej 1 raz w czasie studiów. Każdy student ma w sumie 12 miesięcy tzw. "kapitału mobilności" na studiach I stopnia, i 12 miesięcy na studiach II stopnia. Student może spędzić ten czas realizując część programu studiów na partnerskiej uczelni zagranicą, lub/oraz w czasie minimum 2 miesięcznych praktyk kierunkowych.

Wyjazdy trwają od jednego do dwóch semestrów, w trakcie których studenci uczestniczą w zajęciach, zbierają materiały do pisanych prac licencjackich i magisterskich. Doskonalą znajomość języka, zdobywają bezcenne doświadczenia międzynarodowe oraz nawiązują kontakty zarówno o charakterze osobistym, jak i związane z ich akademickimi zainteresowaniami.

Studenci mają także możliwość realizacji minimum 2-miesięcznych praktyk w firmach i uczelniach zagranicznych, zdobywają w ten sposób bezcenne doświadczenia, z których czerpać będą w przyszłym życiu zawodowym. Dofinansowanie takich wyjazdów wynosi od 400-600 Euro miesięcznie. Jeżeli student chce wyjechać, ale ma problem ze znalezieniem pracodawcy zachęcamy do kontaktu z Uczelnianym Koordynatorem.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami w dziale FAQ, Uczelnie partnerskie, dokumenty do pobrania, oraz Erasmus+ - krok po kroku.

Kontakt
Uczelniany Koordynator programu Erasmus+
Ernest Nowak
erasmus@erasmus.com.pl
tel. 606 388 854
Adres do korespondencji:
Społeczna Akademia Nauk
25-562 Kielce
ul. Peryferyjna 15