SAN na II Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego

Kilkadziesiąt stoisk wystawienniczych lokalnych firm, regiony partnerskie, powiatu z kraju i zagranicy, samorządowcy, biznesmeni i przedsiębiorcy, wykłady, prelekcje, dyskusje – to wszystko towarzyszyło II Forum Gospodarczemu Powiatu Bełchatowskiego, które odbyło się w hali widowiskowo-sportowej w Bełchatowie w dn. 6-7 kwietnia 2017 r.

Podczas wielu paneli uczestnicy zapoznawali się z różnorodną tematyką dotyczącą prowadzenia działalności gospodarczej, od możliwości pozyskiwania środków z funduszy zewnętrznych, przez objawy wypalenia zawodowego, aż po bezpieczeństwo informatyczne firm.

Jednym z prelegentów był Prodziekan Wydziału Zamiejscowego SAN w Bełchatowie dr Łukasz Prysiński, który przedstawił rolę uczelni w kształtowaniu postaw przedsiębiorczych – na podstawie doświadczenia Społecznej Akademii Nauk i skoncentrował się na tym, czym jest dziś przedsiębiorczość i jakie role w jej kształtowaniu mają uczelnie oraz w jaki sposób SAN kreuje postawy przedsiębiorcze. Spotkaniu towarzyszyła dyskusja o wspólnych celach współpracy przedsiębiorców i uczelni.

Równolegle do wykładów i prelekcji odbywała się część wystawiennicza, podczas której firmy prezentowały swoje wyroby i usługi. Z możliwości obejrzenia potencjału lokalnych przedsiębiorców korzystali nie tylko uczestnicy forum, ale także mieszkańcy powiatu, bowiem ta część forum była ogólnie dostępna. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Społecznej Akademii Nauk. Wszyscy odwiedzający Forum mieli doskonałą szansę zapoznania się z bogatą ofertą studiów licencjackich i magisterskich w SAN, a przedstawiciele Uczelni mieli możliwość zainicjowania procesów współpracy z kolejnymi Partnerami z otoczenia społeczno-gospodarczego, poznania ich potrzeb oraz oczekiwań co do programów kształcenia na poszczególnych kierunkach studiów, a także zaprezentowania oferty studiów podyplomowych i szkoleń.

Drugi dzień Forum rozpoczęło spotkanie studyjne w Dworku w Słupi, a zakończyło ogłoszenie laureatów tegorocznego konkursu „Firma na Medal”. W 10. edycji konkursu swój udział zgłosiło 9 firm zarejestrowanych lub prowadzących działalność na terenie powiatu bełchatowskiego. Wszystkie startowały w kategorii podmiotów działających minimum 3 lata. Wśród podmiotów gospodarczych zatrudniających do 50 osób o statuetkę walczyli „Zdrovital” Beata Stepień, „Kri-Stal” Emilia Kuśmierek, „Omaplast” Sp. z o. o. oraz Zakład Kominiarski ZUH Włodzimierz Kudaj. Natomiast wśród zgłoszonych firm zatrudniających ponad 50 osób znalazły się:: „PPU Cza-Ta” Niciak Sp. jawna, Przedsiębiorstwo Innowacyjno – Produkcyjne „Inkom”, „Eko – Region” Sp. z o. o., PPHU „Batis” Sp. z o. o. i „Termokor Kaefer” Sp. z o. o. Statuetki powędrowały do firm „Omaplast” z Pożdżenic oraz „Batis” z Bełchatowa.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia: