Maturalny kurs z matematyki za nami

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi przyszła z pomocą dla maturzystów, którym nie powiodło się w trakcie majowych egzaminów maturalnych.

18 sierpnia br. zakończył się organizowany przez Społeczną Akademię Nauk kurs maturalny z matematyki. W powtórce do egzaminu dojrzałości wzięło udział 32 uczniów ze szkół średnich z Łodzi i całego województwa.

Uczniowie przez trzy tygodnie, pod bacznym okiem nauczyciela powtarzali materiał realizowany w szkole średniej oraz pogłębiali swoją wiedzę z zakresu matematyki, rozwiązując skomplikowane zadania matematyczne.

22 sierpnia br. maturzyści z całej Polski podejdą do najważniejszego egzaminu dojrzałości w swoim życiu. Egzaminu poprawkowego, który pozwoli na podjęcie studiów wyższych. Społeczna Akademia Nauk od lat wychodzi naprzeciw problemom uczniów i studentów organizując różnego rodzaju kursy maturalne, kursy poprawkowe, warsztaty i konferencje mające na celu podnoszenie wiedzy i umiejętności młodego pokolenia.